Poprzednie wpisy:

Następne wpisy:

Klimatyzacja - definicja z Wikipedii

klima gdańskklima gdańsk
Klimatyzacja ? proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np.
w przemyśle elektronicznym).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

nie odczuwa ani uczucia ciepła ani

Komfort cieplny ? stan, w którym człowiek czuje, że jego organizm znajduje się w stanie zrównoważonego bilansu cieplnego, tzn.
nie odczuwa ani uczucia ciepła, ani zimna. Dodatkowo komfort termiczny oznacza, że nie występuje żadne niepożądane nagrzewanie lub chłodzenie poszczególnych części ciała, na przykład chłodzenie karku i szyi przez przeciągi, czy nagrzewanie nóg przez ciepło promieniujące ze zbyt ciepłej podłogi.
W przypadku pomieszczeń określenie uczucia komfortu jest problematyczne, gdyż jest ono odczuwane indywidualnie i subiektywnie.
Ideałem byłby system gwarantujący jak najmniejszy procent ludzi niezadowolonych z panujących warunków.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komfort_cieplny

Dobra temperatura w pokoju

Odpowiednia temperatura w pokoju i jej utrzymanie to nie łatwe zadanie.
Zimą mamy od tego systemy ogrzewania, na przykład ogrzewania centralnego.
Jednak sprawa nieco się komplikuje latem, kiedy słońce mocno grzeje.

Zwykłe otwarcie okna nie poprawi naszego komfortu cieplnego.

Osiągnięcie dobrej temperatury, około 20 stopni w upalne dni jest niemal niemożliwe bez odpowiedniego sprzętu. Mowa tutaj oczywiście o klimatyzacji, która za pomocą czynnika chłodzącego bierze powietrze z zewnątrz, ochładza je i wdmuchuje do pokoju.

Przez taki zabieg powietrze stopniowo ochładza się do zadanej temperatury, oczywiście zakładając, że klimatyzacja jest odpowiednio wydajna..

Dodane: 22-08-2017 04:14

Tagi: klimatyzacja serwis klimatyzacji klima Gdańsk

Widok do druku:

klima gdańsk