Encyklopedia- Martwy ciąg
Martwy ciąg jest jednym z podstawowych ćwiczeń kulturystycznych, pozwalającym przygotować ciało, a zwłaszcza plecy i nogi, do dużych obciążeń. Osobom które dopiero zaczynają ćwiczenia kulturystyczne zaleca się wykonywanie martwego ciągu stosunkowo małym obciążeniem (to znaczy takim, które pozwoli im wykonać 15?20 powtórzeń w serii) ze względu na duże obciążenie kręgosłupa i nóg oraz ryzyko odniesienia kontuzji spowodowane wykonywaniem ćwiczenia nieprawidłowo technicznie.
Martwy ciąg jest jednym z bojów w trójboju siłowym. Podnoszenie dużych obciążeń w martwych ciągach świadczy o ogólnej dobrej kondycji fizycznej i dużej sile ćwiczącego, ponieważ przy wykonywaniu tego ćwiczenia zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie i stawy.
Martwy ciąg jest jedną z konkurencji zawodów siłaczy.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Martwy_ciąg
Początki na siłce
Wiele osób, które zaczynają swoja przygodę z ciężarami nie wie jak dobrze się do sprawy zabrać. Większość z nich daje sobie na początek zbyt duży wycisk i po krótkim czasie rezygnują z dalszych ćwiczeń. Do tego często dochodzi zła dieta oraz zbyt mała ilość białka w diecie, które jest przecież budulcem tkanki mięśniowej. Na początek warto kupić sobie jedną przed-treningówkę oraz jedną, porządną, odżywkę białkową.
Dobrze dobrana odżywka pomoże zbudować trwałą i silną tkankę mięśniową, przez co szybciej uda się zauważyć efekty pracy nad swoim ciałem. Izolaty serwatki to obecnie najlepszej jakości białko dostępne na rynku, które ma maksymalna wchłanialność i jest naturalne.
Kratyna dla sportowców
Preparaty kreatynowe są uważane za najlepsze legalne środki anaboliczne stosowane przez osoby uprawiające sporty siłowe, gdyż dają bardzo duże przyrosty beztłuszczowej masy mięśniowej w relatywnie krótkim czasiepotrzebne źródło. Ze względu na udział kreatyny w metabolizmie wysiłku fizycznego, preparaty te również wydatnie poprawiają siłę i wytrzymałość sportowców. Z powodu tych właściwości są powszechnie i wielokrotnie stosowane przez sportowców wyczynowych i amatorskich.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna