Geodezyjne mapki, kiedy są potrzebne?

przygotowanie szczegółowych planów i rozwiązań dotyczących gospodarki przestrzennej czy budowy nowych budynków posiadających bardziej skomplikowaną strukturę. Wobec tego przeprowadzanie skomplikowanych prac geodezyjnych wymaga bar

Geodezyjne mapki, kiedy są potrzebne?

Szczegółowe plany geodezyjne

Geodeci mogą przeprowadzać różnego rodzaju prace. Jedne z nich są mniej, a inne bardziej skomplikowane. Na pewno trudnym zadaniem geodezyjnym jest przygotowanie szczegółowych planów i rozwiązań dotyczących gospodarki przestrzennej czy budowy nowych budynków posiadających bardziej skomplikowaną strukturę. Wobec tego przeprowadzanie skomplikowanych prac geodezyjnych wymaga bardzo dobrego przygotowania. Podobnie jest z opracowaniami geodezyjnymi dotyczącymi określonych regionów kraju czy kontynentu. Jednak bez dokładnego wykonywania bardziej skomplikowanych prac geodezyjnych trudno byłoby w pełni wykorzystywać walory posiadane przez jakieś budynki czy drogi. Dlatego od geodetów wymaga się tego, że będą bardzo zaangażowani w wykonywaną przez siebie pracę.


Geodezyjne opracowania graficzne

Geodeci mogą przygotowywać różne opracowania graficzne. Dzięki temu łatwiej będzie przystępować do budowy dróg czy dokonywać wyboru miejsc pod budowę nowych bloków czy sklepów i budynków użyteczności publicznej. Jednocześnie geodeci zajmują się tworzeniem profili poszczególnych miast i miejscowości, a także uczestniczą w przygotowywaniu różnego rodzaju map. Takie mapy będą wykorzystywane zarówno przez urzędników państwowych i drogowców, jak i przez osoby prywatne. Równie przydatne będą dla nich opisy przestrzenne tworzone przez geodetów cechujących się sporą wyobraźnią i pomysłowością, jeżeli chodzi o sposoby zagospodarowywania poszczególnych placów i miast czy dróg i autostrad. Wszystko to sprawia, że geodeci muszą być otwarci na wykonywanie różnego rodzaju prac.


Do zakresu działań CODGiK należy tworzenie

W realizacji zadań Głównego Geodetę Kraju wspiera także Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej (CODGiK), który od 1 stycznia 2011 r jest instytucją gospodarki budżetowej (wcześniej działał przy Głównym Geodecie Kraju). Powołano go by uzupełniał i zarządzał centralnym państwowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. Do zakresu działań CODGiK należy tworzenie własnych opracowań, a także gromadzenie i weryfikowanie opracowań przyjmowanych do zasobu zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Pracownie Centralnego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej wykonują zlecenia dla Głównego Geodety Kraju oraz realizują zamówienia zewnętrzne zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Główny_Geodeta_Kraju