Niezbędnik przy cięciu wykładzin

które dostajemy w komplecie z samym urządzeniem - Bardzo przydatna sprawa, szczególnie jeśli planujemy często korzystać z przycinaka. Najistotniejszym elementem wymiennym, który rzecz jasna dostajemy w pakiecie, są ostrza. Tuta

Niezbędnik przy cięciu wykładzin Nie masz czym przyciąć wykładziny? Już nie na długo, wystarczy że klikniesz ten link -

Elementy zamienne - ostrza

Zakup przycinaka Greencut wiąże się również z zakupem wielu użytecznych części które dostajemy w komplecie z samym urządzeniem - Bardzo przydatna sprawa, szczególnie jeśli planujemy często korzystać z przycinaka.

Najistotniejszym elementem wymiennym, który rzecz jasna dostajemy w pakiecie, są ostrza. Tutaj z radością donoszę, że przy zakupie Greencut'a otrzymujemy ich w sumie 20, w tym 10 prostych i 10 hakowych. Jest to miły bonus, ponieważ takiej ilości na pewno szybko nie zużyjemy, więc przynajmniej o to nie będziemy się prędko martwić.

Pozostaje nam jedynie zapewnienie sobie odpowiedniej ilości wykładziny do cięcia i dużo zapału do pracy! Wszystko inne przycinak Greencut zapewnia w komplecie.


Z czego produkujemy wykładzinę?

Jeśli podobne pytanie kiedyś zaprzątało wam głowę, oto odpowiedź na nie:

Poli(chlorek winylu) (polichlorek winylu, PVC, PCW) ? polimer syntetyczny z grupy polimerów winylowych, otrzymywany w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Stosowany do wytwarzania tworzyw sztucznych. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną, jest odporny na działanie wielu rozpuszczalników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Poli%28chlorek_winylu%29


Wymienny kątownik prowadzący

Jednym z dość innowacyjnych rozwiązań zastosowanych w przycinaku Greencut jest możliwość wymiany prowadnicy. Po co, możnaby zapytać - otóż służy to ułatwieniu kwestii dopasowania wykładziny już wstępnie położonej na zakładkę.

Wszystko sprowadza się do dwóch śrub znajdujących się z tyłu urządzenia, które przytrzymują kątownik prowadzący. Po ich odkręceniu możemy dokonać wymiany tego elementu na taki który posiada 4mm lub 2mm krawędź oporową, przy pomocy której możemy dopasować się do już położonej warstwy wykładziny. Nie potrzeba żadnych pomiarów czy rysowania linii - wystarczy przyłożyć przycinak, oprzeć go o przyklejony materiał i poprowadzić jedno, gładkie cięcie. Wybór elementu uzależniamy tylko od grubości wykładziny.

Zdawać by się mogło że 2-4mm cienkiej blachy nic nie znaczą, jednak jakże ułatwiają życie w tym przypadku. Modułowość tego elementu oznacza również, że nawet w razie wygięcia nie będzi problemu z jego naprawą czy zamianą.