Pojęcie - architektura

Dodane: 04-03-2014 08:24
Pojęcie - architektura Architektura. Można pisać o niej w ujęciu estetycznym, można powołać się na historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami. Pracownia...Architektura. Można pisać o niej w ujęciu estetycznym, można powołać się na historię sztuki, można rozpisywać się o kwestiach technicznych, można rozumieć temat jako kierunek studiów z perspektywami. Pracownia architektoniczna szczecin

Jest to po prostu bardzo szerokie pojęcie. Z pewnością dotyczące każdego z nas. Ponieważ mieszkamy w budynkach, bo otaczają nas one ze wszystkich stron. Mogą być ładne, brzydkie, kiczowate, nowe lub stare. Tworzą miasto, tworzą dzielnice.

Starą architekturę doceniamy. Chętnie oglądamy starą zabudowę miast, lubimy zamki i dworki, nawet całkiem dobrze rozpoznajemy style. Przecież już na pierwszych lekcjach historii rozróżniamy trzy rodzaje kolumn greckich. Większość to pamięta. Kojarzymy style: romański i gotycki. Jednak im bliżej współczesności, tym gorzej. Secesję kojarzy już mało kto.

Nowej architektury najczęściej nie rozumiemy i nie doceniamy. No, co najwyżej podobają nam się strzeliste, szklane wieżowce. Takie jak w Nowym Jorku, czy w Hong Kongu. Jednak jeżeli chodzi o wybór projektu domu, jesteśmy tradycjonalistami. Nowoczesnych, prostych brył nie lubimy. Bo nie. Na szczęście budowanie "a la pałacyk" też nie jest zbyt popularne. Natomiast pojęcie architektury zgodnej z krajobrazem to już jest jakieś kuriozum. A szkoda. Bo miło byłoby żyć w harmonijnej, uporządkowanej przestrzeni. Zwłaszcza miejskiej. Więcej informacji także tutaj Pracownia architektoniczna szczecin Wpis inspirowany jest również Pracownia architektoniczna szczecin Podobny temat również Pracownia architektoniczna szczecin Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj Pracownia architektoniczna szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.