Refleksje o studiach

Dodane: 09-04-2014 08:12
Refleksje o studiach Czy każdy może być inżynierem? No cóż, wiadomo że nie każdy. A czy każdy może byc humanistą? Też nie, mimo że niektórzy się z tym nie zgodzą. I właśnie z tego powodu jest taki problem ze studiami humanistycznymi. A to nie są łatwe kierunki! Mam na myśl prawo, czy wszelkie filologie. Bo socjologia, czy pedagogika to nie są wymagające...Czy każdy może być inżynierem? No cóż, wiadomo że nie każdy. A czy każdy może byc humanistą? Też nie, mimo że niektórzy się z tym nie zgodzą. I właśnie z tego powodu jest taki problem ze studiami humanistycznymi. A to nie są łatwe kierunki! Mam na myśl prawo, czy wszelkie filologie. Bo socjologia, czy pedagogika to nie są wymagające studia. Kurs językowy szczecin

A propos filologii. Są takie kierunki, które są bardzo przyszłościowe, jak sinologia, czy japonistyka. Warto też uczyć się języka arabskiego, albo... rosyjskiego. Bo ktoś z wiedzą filologiczną z tej dziedziny może łatwo znaleźć pracę w biznesie - chociażby jako tłumacz. Dobrze można tez zarobić wyjeżdżając do Chin w roli nauczyciela angielskiego.

A filologia angielska? No cóż, naprawdę dobry filolog nie powinien mieć problemów z pracą. Ale ilu jest naprawdę dobrych anglistów? Niestety jest to zbyt popularny kierunek, oferowany przez wiele uczelni. I biegła znajomość angielskiego to naprawdę za mało, żeby dostać dobrą pracę. No chyba, że z tą znajomością języka wyjedziemy do Wielkiej Brytanii. Jednak z takim nastawieniem warto zainteresować się jeszcze jakimś dodatkowym kierunkiem. szkolenia ochroniarskie szczecin - tekst jest OK Wpis inspirowany jest również szkolenia dla kobiet szczecin Warto rzucić okiem także na Kurs językowy szczecin Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj szkolenia dla kobiet szczecin - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.