Suplementy przy aktywnym trybie życia

a budowy masy mięśniowej na siłowni nie mogą być jedynie odżywki, co również możemy przeczytać w innych poradnikach i artykułach oraz na opakowaniach odżywek, ale zdrowa i bogata w białko dieta. Brak wprowadzenia odpowiedniej diet

Suplementy przy aktywnym trybie życia Warto jest szukać oficjalnych dystrybutorów danej marki odżywek. Umożliwia to zagwarantować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Świetnym przykładem jest .

Odżywki czy dieta?

Bazą dla budowy masy mięśniowej na siłowni nie mogą być jedynie odżywki, co również możemy przeczytać w innych poradnikach i artykułach oraz na opakowaniach odżywek, ale zdrowa i bogata w białko dieta. Brak wprowadzenia odpowiedniej diety może równać się z brakiem efektów lub znacznym ich zredukowaniem. Przy odpowiedniej diecie można nawet zrezygnować ze stałego przyjmowania białka w formie odżywek.

Warto zgłosić się do dietetyka o poradę dotyczącą żywienia, wiele klubów oferuje takie porady w cenie treningu personalnego. Taka dieta z pewnością pomoże uzyskać odpowiedni efekt, a nasza wątroba podziękuje nam za nie obciążanie jej dodatkowo odżywkami.


Rady dietetyka i trenera

Porady dietetyka i trenera podczas treningu siłowego, czy odchudzającego mogą okazać się kluczowe dla dobrych efektów naszych ćwiczeń. Jeżeli jesteś początkującym i lekko 'zielonym' w temacie odżywek i odżywiania się nie wstydź się i zapytaj trenera na siłowni o program ćwiczeniowy.

Wiele siłowni oferuje porady dietetyczne na terenie swoich obiektów, jest to o tyle wygodne, że gdy ktoś chce skorzystać z takiej porady często zostaje policzony taniej, niż gdyby poszedł do poradni dietetycznej czy prywatnego dietetyka. A jednak dobrze dobrana dieta to podstawa skutecznego i zdrowego treningu.


Interpretacja BMI

BMI jest bardzo prosty w użyciu, jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Kulturyści mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, BMI zupełnie zdrowych, szczupłych i wysokich lekkoatletów może wskazywać na skrajną niedowagę (np. BMI Yohanna Diniza przy wzroście 185 cm i wadze 59 kg wyniesie 17,24). Związek między wielkością wskaźnika a ryzykiem chorób różni się między populacjami o różnych proporcjach ciała. I tak wśród Azjatów ryzyko cukrzycy jest znacząco wyższe przy niższych wartościach BMI3. Zawartość tłuszczu w organizmie jest też wyższa u kobiet, niż u mężczyzn przy normalnej masie ciała. W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie płciowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała