Warto zainwestować w dobrą obsługę prawną

anowiąca część najstarszego i jednego z najbardziej znanych polskich systemów informacji prawnej, powszechnie dostępna na stronie Sejmu RP. Historia ISAP Prace nad pierwszym polskim systemem informacji prawnej rozpoczęły się w

Warto zainwestować w dobrą obsługę prawną obsługa prawna śląsk

Internetowy System Aktów Prawnych

Internetowy System Aktów Prawnych

Internetowy System Aktów Prawnych ? baza z informacjami o powszechnie obowiązującym w Polsce prawodawstwie, stanowiąca część najstarszego i jednego z najbardziej znanych polskich systemów informacji prawnej, powszechnie dostępna na stronie Sejmu RP.
Historia ISAP

Prace nad pierwszym polskim systemem informacji prawnej rozpoczęły się w ośrodku informatycznym Biblioteki Sejmowej na podstawie decyzji Szefa Kancelarii Sejmu z dnia 25 listopada 1974 r. w sprawie utworzenia dziedzinowego Ośrodka Informacji Legislacyjnej ?Biblioteka Sejmowa? w ramach założeń Systemu Informacji Naukowej, Technicznej i Organizacyjnej SINTO.

Pierwszym etapem tych prac było przygotowanie projektu systemu. Niezależne propozycje w tym zakresie zaproponowali Andrzej Gwiżdż i Leszek Kubicki, którzy przedstawili projekt Centralnego Zautomatyzowanego Rejestru Aktów Prawnych (CZRAP) oraz Franciszek Studnicki, który opracował projekt systemu Forum. Projekt CZRAP zakładał przygotowanie w pierwszej kolejności systemu zawierającego opisy bibliograficzne wszystkich polskich aktów prawnych, a następnie uzupełnienie go o teksty tych aktów. Projekt FORUM przewidywał nie tylko utworzenie systemu informacyjnego, ale również tzw. bloku edycyjnego wspomagającego prace legislacyjne.

Do realizacji trafił projekt systemu CZRAP. Pod zmienioną nazwą (Centralny Rejestr Aktów Normatywnych, w skrócie CRAN) stał on się elementem większego przedsięwzięcia pod roboczą nazwą System Informacji Legislacyjnej (SIL), który miał być przygotowany do 1990. Założeniem budowy SIL było stworzenie następujących baz:

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Internetowy_System_Akt%C3%B3w_Prawnych


Usługi prawne świadczone pracownikom ubiegającym się o odszkodowanie

W celu ochrony pracowników przed wykorzystywaniem opracowywane jest prawo pracownicze. Stojąc na straży wypełniania przepisów tego prawa prawnicy zatrudniani przy firmach stają się gwarantami ochrony prawnej osób przyjmowanych do pracy. W ich obecności mogą być podpisywane umowy o pracę i ustalane wszystkie warunki pracy łącznie z wynagrodzeniem oraz godzinami pracy obowiązkowej w miesiącu. Szczególna ochrona prawna należy się również pracownikom zwalnianym z pracy. Dzieje się tak dlatego, że pracodawcy bardzo często chcą zwalniać pracowników z błahych powodów, nie przestrzegając zasad dotyczących procedury zwalniania z pracy. Zdarza się również, że pracownicy z jakichś przyczyn domagają się od swoich pracodawców wypłaty odszkodowania i potrzebują wówczas porady prawnej.


Usługi prawne świadczone przy rozwodach

Zdarza się, że nie wszyscy małżonkowie są w stanie spędzić ze sobą całe życie i niektórzy występują do sądu o rozwód chcąc zakończyć swoje małżeństwo. Oprócz tego, nie zawsze potrafią w spokojny sposób przeprowadzić proces rozwodowy i muszą prosić o pomoc prawnika, który jest w stanie odpowiednio zadbać o interesy tej strony, która czuje się pokrzywdzona w związku. Dlatego wielu prawników świadczy usługi prawne osobom występującym o rozwód. Czasami są to jedynie porady prawne uświadamiające małżonkom, w jaki sposób powinni przeprowadzić proces rozwodowy. Zdarza się jednak, że potrzebują oni większej pomocy i reprezentacji prawnej w sądzie w trakcie ustalania praw do opieki nad dzieckiem. Taka pomoc prawna przydaje się również w trakcie przeprowadzania podziału majątku.